Хотелот Marin Princes e  паметен избор за патници во Истанбул, кој нуди опуштен и мирен престој.Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има три базени, од кои два на отворено и еден затворен. Располага со турска бања, сауна, масажа, џакузи, и фитнес сала. Собите во хотелот Kumburgaz Marin Princess имаат сателитска ТВ и работна маса. Некои соби имаат топла када и пространа седење.Хотелот служи голем појадок кој е вклучен  во цената. Гостите можат да се релаксираат веднаш до надворешниот базен, кој има тобогани.

ПериодНоќевања 
22.06-29.067165 евра
29.06-06.077175 eвра
06.07-13.077185 евра
13.07-20.077199 евра
20.07-27.077199 евра
27.07-03.087199 евра
03.08-10.087199 евра
10.08-17.087199 евра
17.08-24.087199  евра
24.08-31.087182 евра
31.08-07.097173 евра
07.09-14.097162 евра
14.09-21.097152 евра
Во цената е вклучено:
 • Седум ноќевања во хотел Маrin Princess 5* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок
 • Автобуски превоз со високотуристички автобус.
 • Бесплатни лежалки.
 • Користење на 3 базени со солена вода (2 надворешни и еден внатрешен)
 • Користење на СПА (теретана, сауна, парна бања, турска бања) (Поради одлука од надлежните органи во Турција, внатрешните простории за рекреација не се во употреба, се до денот на промена на одлуката)
 • Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(Дреново), Прилеп, Битола и Струга
 • Користење Wi-Fi во лоби на хотел

Во цената не е вклучено:
 • Туристичка такса од 0.5 евра на ден ( се плаќа во автобус)
 • Патничко осигурување 1 евро од ден
 • Факултативни излети

Напомена:
 • Хотелот е на барање. 
 • Поаѓањето е еден ден порано од денот објавен во табелата.
 • За влез во Република Турција, потребно е патните исправи да се минимум 6 месец пред истекување
 • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
 • За сингл соба се доплатуваат 50% дополнително од аранжманот поради вториот кревет
 • Деца од 0 – 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител)
 • Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни
 • Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна.
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Патувањето ќе се одвива според протоколите за безбедноста на здравјето.
 • Патувањето ќе се реализира преку Република Бугарија (дозволен транзит) до Турција
 • За влез во Турција потребно е пасошот да е минимум до 6 месеци пред истекување
 • Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Прилеп, Битола.

 

ОПШТИ УСЛОВИ:
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. МТС ТРАВЕЛ СЕРВИС.

Имате потреба од нашите услуги?

Следете нѐ на