House Lithea се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун. Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор. Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.Вилата поседува сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња. Вилата е составена од два објекти А и Б. Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани. За секое студио/апартман следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа - гратис. 
Опис на сместувањето:
 • 1/3 студио: Во една просторија кујна и три стандардни кревети.
 • 1/4 апартман: Во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети. 
 
ПериодНоќевања1/3 студио1/4 апартманкоментар
18.05-25.05770 евра 100 еврапромо
25.05.-01.06790 евра110 еврапромо
01.06-08.067130 евра130 еврапромо
08.06-15.067150 евра170 еврапромо
15.06-22.067170 евра220 еврапромо
22.06-29.067200 евра260 евра/
29.06-06.077280 евра320 евра/
06.07-13.077290 евра360 евра/
13.07-20.077320 евра380 евра/
20.07-27.077340 евра440 евра/
27.07-03.087360 евра440 евра/
03.08-10.087360 евра440 евра/
10.08-17.087360 евра440 евра/
17.08-24.087340 евра420 евра/
24.08-31.087320 евра380 евра/
31.08-07.097300 евра350 евра/
07.09-14.097
190 евра
260 еврапромо
14.09-21.097140 евра190 еврапромо
21.09-28.097100 евра 140 евра промо
Напомена:
 • Цените во табелата  се однесуваатна наем на соба за 7 ноќевања.
 • На промо цените или цени за рана резервација не следува попуст.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
 • Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на Т.А. Мтс травел сервис и СКТМ 
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни
 • Поаѓање во 04:00 од Дрво Декор
 • Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена  10€ 
  Деца до 1,99 години - Бесплатно.
 
Во цената е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет
                    Во цената не е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба