Вилата “ПЕРИКЛЕ“ е убава , стандардно опремена вила и се наоѓа на неколку чекори од море . Секоја апартман има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар додека во дуплексот има две купатила со вц.Секаде има големи фрижидери и ел.шпорет со фурна. Секоја соба има клима уред и тв.Вилата има и безжичен интернет,тераси и заедничка тераса опремена со кујна за дружење на гостите во вечерните часови.

ОПИС НА Сoбите
(1/3+1/2) – 5 лица
Дуплексот располага со две спални соби,една кујна и две купатила со WC. Во едната спалната соба има кревети на спрат каде што долниот е  дупол кревет ,горниот кревет е единечен кревет и плакар за алишта, тв, клима уред.Од оваа соба се излегува на тераса со поглед на море.Истата соба има  сопствено купатило и вц.Во втората спална соба има два поединечни кревети,плакар за алишта,клима уред,сопствено купатило и вц и излегува на тераса со поглед на море.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер,аспиратор и мини шпорет со фурна.

(1/3+1) – 4 лица
Апартманот располага со една спална, кујна и купатило со WC. Во спалната соба има кревети на спрат каде што долниот е  дупол кревет ,горниот кревет е единечен кревет и плакар за алишта, тв, клима уред.Од оваа соба се излегува на тераса со поглед на море.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер, мини шпорет со рерна има еден поединечен кревет и излегува на терса со поглед на море.
 

 

 

 
ПериодНоќевањаАпартман 1/3+1/1
соба 3
макс.4 лица

 
Апартман 1/3+1/2
 
бр. 2,4, 
макс.5+1 лица
17.05-24.057*49 евра59 евра
24.05-31.057*59 евра99 евра
31.05-07.067*99 евра109 евра
07.06-14.067*129 евра139 евра
14.06-21.067*139 евра159 евра
21.06-28.067329 евра349 евра
28.06-05.077339 евра359 евра
05.07-12.077359 евра379 евра
12.07-19.077399  евра439 евра
19.07-26.077399 евра439 евра
26.07-02.087399 евра439 евра
02.08-09.087399 евра439 евра
09.08-16.087399 евра439 евра
16.08-23.087389 евра419 евра
23.08-30.087359 евра 379 евра 
30.08-06.097*169 евра179 евра
06.09-13.097*99 евра 109 евра 
13.09-20.097*89 евра 89 евра 
20.09-27.097*59 евра59 евра
Напомена: 
 • Цените означени со звездичка во табелата се пакет аранжмани и се дадени по лице за 7 ноќи со вклучен превоз.
 • Останатите цени за дадените смени се однесуваат за наем на апартмани за 7 ноќи.
 • За пакет аранжман во апартман потребни се минимум 2 лица. 
 • Трето, четврто, петто, шесто  лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат
 • За патување со сопствен превоз се одзема 10 евра. 
 • Превозот застанува до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане.
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противредност 1 евро = 62 денари.
 • За уплати на два аранжмани одобруваме 10% попуст на втора смена.
 • Попустите не важат за смените означени со звездичка
 • За важечка резервација се смета само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот
 • Целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање
 • Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања, средствата не се враќаат
 • Во случај на направена поголема штета во студијата, апартманите или дуплексите сопстевникот на вилата може да наплати на лице место за наплатената штета. 
 • Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернетот.
 • Туристичката такса се плаќа во агенција 0,5 од ноќ од соба.
Доплати за превоз:
 • 35 € за возрасни – повратна карта;
 • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

***Напомена: Патничкото осигурување е задолжително.
 

Имате потреба од нашите услуги?

Следете нѐ на