Вила ''BLUE'' е лоцирана во центарот на Неа Плагијаво близина на таверната ,,Hriso Pagoni'' и на околу 30 м. од плажа. Располага со 1/4+1 дуплекс,со две оделелени спални во едната француски лежај, во другата спална два единечни кревети, ,комплетно опремена кујна, WC, и тераса со поглед на море)

*Доплата на туристичка такса -1 на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција )

Цените се за наем на дуплекс

Термини

1/4 +1ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

21.05.2022-28.05.2022

 

190

7

28.05.2022-04.06.2022

240

7

04.06.2022-11.06.2022

300

7

11.06.2022-18.06.2022

350

7

18.06.2022-25.06.2022

400

7

25.06.2022-02.07.2022

410

7

02.07.2022-09.07.2022

480

7

09.07.2022-16.07.2022

540

7

16.07.2022-23.07.2022

550

7

23.07.2022-30.07.2022

550

7

30.07.2022-06.08.2022

550

7

06.08.2022-13.08.2022

550

7

13.08.2022-20.08.2022

550

7

20.08.22-27.08.2022

490

7

27.08.2022-03.09.2022

450

7

03.09.2022-10.09.2022

400

7

10.09.2022-17.09.2022

350

7

17.09.2022-24.09.2022

230

7

 

лима (вклучена во цената), wi-fi -(вклучена во цената)

Услови под кои важи аранжманот:
 

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустите не се комбинираат.

 • Доплата на туристичка такса -1 на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција )

 • Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)

  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • Т.А. не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, предходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Т.А. и на самата агенција.                                                               

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на МТС Травел Сервис