Локација: 60 метри оддалеченост  од плажа, во централниот дел на Неа  Потидеа.
Сместување: Трикреветни и четирикреветни АПП (една спална и одвоена кујна ).
Опремa: Опремена  кујна,ТВ, бања, тераса, WI-FI  и клима уред  вклучен во цената.
ЦЕНОВНИК ЗА  7 НОЌИ
Период Бр.на ноќи 1/3 АПП 1/4 АПП
28.05 – 04.06 7 149 промо 169 промо
04.06 – 11.06 7 209 229
11.06 – 18.06 7 239 259
18.06 – 25.06 7 269 289
25.06 –  02.07 7 299 319
27.08 – 03.09 7 309 329
03.09 – 10.09 7 249 269
10.09 –17.09 7 199 219
 
СЕЗОНСКИ ЦЕНИ /9 НОЌИ/ СОПСТВЕН ПРЕВОЗ
Период Бр.на ноќи 1/3 АПП 1/4  АПП
02.07 – 11.07 9 459 € 479 €
11.07 – 20.07 9 519 € 539 €
20.07 – 29.07 9 519 € 539 €
29.07 – 07.08 9 519 € 539 €
07.08 – 16.08 9 519 € 539 €
16.08 – 25.08 9 489 € 509 €
 
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА 7 И 9 НОЌИ.
Превозот се доплаќа
Возрасен                40 еур повратен / 30еур еден правец
Деца од 02-12г.   30еур повратен / 25еур еден правец
Деца до 2г. бесплатно (без седиште).
Задолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).
 
НАПОМЕНА:
 • Во  апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани, одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.
ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправноста на патните документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните институции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
Важат општите услови за патувањe на Т.А. МТС Травел Сервис