Вила Елени - Потос

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 200 м од плажата. Во својата понуда има дво и трокреветни студија и трокреветен апартман. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Вилата има пешкири кои се менуваат на 5 дена престој. N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

Villa Eleni - Potos

                   
термин Број на ноќи 1/3  студио 1/4 студио 1/3 апартман                    
  мин. 2 лица мин. 3 лица мин. 3 лица                    
27.05.2022 7*
вклучен превоз
              89 €             69 €         79 €                    
03.06.2022 7*
вклучен превоз
              99 €             79 €          89 €                    
10.06.2022 7*
вклучен превоз
            139 €             99 €        109 €                    
17.06.2022 7*
вклучен превоз
            159 €            129 €        139 €                    
24.06.2022 7*
вклучен превоз
            179 €            149 €        159 €                    
01.07.2022 7             189 €            159 €        169 €                    
08.07.2022 7             229 €            169 €        199 €                    
15.07.2022 7             249 €            169 €        199 €                    
22.07.2022 7             269 €            189 €        219 €                    
29.07.2022 7             279 €            199 €        229 €                    
05.08.2022 7             279 €            199 €        229 €                    
12.08.2022 7             279 €            199 €        229 €                    
19.08.2022 7             249 €            169 €        199 €                    
26.08.2022 7*
вклучен превоз
            199 €            159 €        169 €                    
02.09.2022 7*
вклучен превоз
            179 €            149 €        159 €                    
09.09.2022 7*
вклучен превоз
            149 €            109 €        119 €                    
16.09.2022 7*
вклучен превоз
              99 €             79 €         89 €                    
23.09.2022 7*
вклучен превоз
              89 €             69 €         79 €    
*цените се дадени по лице за 7 ноќевања   
 Дополнителни информации       
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба - бесплатно без помошен кревет
*Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во соба - 10% попуст           
* трето лице во 1/3 студио и четврто лице во 1/4 студио - 30% попуст         
* клима - 5 евра по соба на ден (опционално)            
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден         
* задолжителна доплата за "handling fee" на локалната агенција (се плаќа во агенција) - 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години    
* во собите има опремена мини кујна           
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје - Тасос - Скопје - 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште)  
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз) 
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со "Early booking" попусти)    
* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз