Локација:       На 20м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.
Сместување:   Двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија и шестокреветни апартмани.
Опрема: Студио–одвоена опремена кујна и соба со два или четири кревети, бања, ТВ,тераса. АПП –одделна спална соба со брачен кревет и кујна со четири кревета и опремена кујна, бања и тераса. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).
Клима уред: Доплата на лице место 3 еур од ден. Дел од собите  имаат страничен поглед море.
ЦЕНОВНИК  ЗА 7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ
Период Бр.на ноќи 1 /3 студио 1/4 студио 1/5АПП со страничен  поглед на море
28.05 – 04.06 7 139€ промо 149€ промо 209€ промо
04.06 – 11.06 7 189 € 199 € 279 €
11.06 – 18.06 7 219 € 229 € 299€
18.06 – 25.06 7 259 € 269 € 339 €
25.06 –  02.07 7 299 € 309 € 379 €
02.07 – 09.07 7 339 € 349 € 429 €
09.07 – 16.07 7 369 € 379 € 459 €
16.07 – 23.07 7 379 € 389 € 469 €
23.07 – 30.07 7 379 € 389 € 469 €
30.07 – 06.08 7 379 € 389 € 469 €
06.08 – 13.08 7 379 € 389 € 469 €
13.08 – 20.08 7 359 € 369 € 449 €
20.08 – 27.08 7 319 € 329 € 409 €
27.08 – 03.09 7 279 € 289 € 359 €
03.09 –10.09 7 229 € 239 € 309 €
10.09 – 17.09 7 189 € 199 € 279 €
17.09 – 24.09 7 139 € 149 € 219 €
СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9 ноќи / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ
Период Бр.на ноќи 1/3 студио 1/4 студио 1/5АПП со страничен поглед на море
02.07 – 11.07 9 439 € 459 € 529 €
11.07 – 20.07 9 499 € 519 € 579 €
20.07 – 29.07 9 499 € 509 € 579 €
29.07 – 07.08 9 499 € 509 € 579 €
07.08 – 16.08 9 499 € 509 € 579 €
16.08 – 25.08 9 469 € 479 € 549 €
ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРTМАН ИЛИ СТУДИО  ЗА  7 и 9 НОЌИ.

Превозот се доплаќа

Возрасен                45 еур повратен / 30еур еден правец
Деца од 02-12г.      35еур повратен / 25еур еден правец
Деца до 2г. Бесплатно (без седиште).
НАПОМЕНА:
 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправноста на патните документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
Важат општите услови за патувањe на Т.А. МТС Травел Сервис