Неа Потидеа е првотот летувалиште на првиот крак. Ова место има најширока плажа и чисто море обележано со сино знаме за чистотата на водата. Идеално место за одмор, пливање, детски занимливости и рекреативно забавни содржини. Свежата највкусна и разнолична морска храна се идеален избор за ручек или вечера не само за туристите туку и за локалните жители. Голем број на таверни и ресторани се лоцрани на шеталиштето.
Вила Арго се наоѓа во Неа Потидеа на сама плажа. Апартманите и студијата Арго се изградени во грчки стил и традиционаллна архитектура, опкружени со многу дрвја и зеленило. Секоја соба има Wi Fi.

ОПИС НА Сoбите
(1/3) 3 лица

Студиото се наоѓа на први кат.

Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.
(1/2+1/1) 3 ЛИЦА

Апартманот се наоѓа на први кат.

Апартманот располага со две простории. Во едната соба има еден дупол (француски) кревет и се излегува на тераса со поглед на море. Втората соба има кујна опремена со кујнски инвентар и еден поединечен кревет и излегува на балкон со поглед на шума. Апартманот е опремен со клима уред,тв- плазма 24’’,WI -FI и купатило со вц.

(1/2+1/3)  5 ЛИЦА

Дуплексот се наоѓа на приземје. Располага со една  двокреветна соба и една трокреветна .Во двокреветната соба има два поединечни кревети и плакар за алишта во трокреветната соба има еден поединечен кревет и два кревети на спрат наменети за деца до 12 години.Посебно одвоена модерно опремена кујна. Дуплексот е опремен со клима уред во кујната, тв-плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц. Излегува на сопствен двор.

 


 
 
ПериодНоќевањаСтудио 1/3 
бр.B3 и B4
макс. 3 лица
Апартман  1/3
бр.B7 и B6
макс 3 лица
Дуплекс 1/2+1/2 бр.соба Б5, Б6 макс 4 лицаДуплекс (1/2+1/2+1)
бр.B13
макс 5 лица

 
17.05-24.057*39 евра39 евра59 евра49 евра
24.05-31.057*59 евра69 евра89 евра89 евра
31.05-07.067*79 евра89 евра109 евра109 евра
07.06-14.067*109 евра119 евра129 евра129 евра
14.06-21.067*129 евра139 евра149 евра149 евра
21.06-28.067249 евра259 евра339 евра349 евра
28.06-05.077289евра299 евра349 евра359 евра
05.07-12.077299 евра309 евра379 евра389 евра
12.07-19.077329 евра339 евра389 евра399 евра
19.07-26.077329 евра339 евра389 евра399 евра
26.07-02.087329 евра339 евра389 евра399 евра
02.08-09.087329 евра339 евра389 евра399 евра
09.08-16.087329 евра339 евра389 евра399 евра
16.08-23.087319 евра329 евра379 евра389 евра
23.08-30.087279 евра 289 евра 349 евра359 евра
30.08-06.097*109 евра109 евра169 евра169 евра
06.09-13.097*79 евра 89 евра 109 евра109 евра
13.09-20.097*69 евра 79 евра 89 евра89 евра
20.09-27.097*59 евра69 евра79 евра79 евра
Напомена:
 • Цените за термините означени со * во табелата означуваат пакет аранжмани и се дадени по лице со вклучен автобуски превоз. Останатите цени односно без * се однесуваат за наем на студио, апартман или дуплекс за 7 ноќи.
 • За пакет аранжманот во студио или дуплекс потребни се минимум 2 лица, трето четврто лице се сместуваат бесплатно плаќаат само превоз.
 • За патување со сопствен прево се одбива по 10 евра 
 • Цените во табелата  се однесуваатна наем на соба за 7 ноќевања.
 • Користењето на клима уредот е бесплатно.
 • Превозот застанува до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане. 
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противредност 1 евро 62 денари.
 • За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • Попустите не важат за смените означени со *
 • За важечка резервација се смета само со уплата на 30 % од целоснта вредност на аранжманот
 • Целосна доплата се врши 15 дена пред поаѓање.
 • Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
 • Туристичката такса се плаѓа во агенција 0,5 евра од ноќ од соба, за дуплексите 1 евро од ноќ од соба

Доплати за превоз:
 • 35 € за возрасни – повратна карта;
 • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

***Напомена: Патничкото осигурување е задолжително.