Вила “ISI Lux” се наоѓа нa само 20m oд плажа односно пред хотел "Potidea Golden Beach".  Вилата е изградена во 2017 год. Располага со 1/3 студија, /2+1/ апартмани со една спална за 3 лица и дуплекс апартмани со две одделни спални соби за 4 лица. Студијата се на високо приземје и I кат /апартманите се на I кат, сите опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима со доплата на лице место 5€ од ден, ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Во дворот на вилата има масички со столчиња и скара кои се на располагање на гостите. Вилата за прв пат е отворена во 2017 година.

 


 
 
ПериодНоќевања1/2+1 студио  1/3
студио
АПТ  2+1 (со 1 спална) 
 
Дуплекс АПТ 2+2
25.05-01.06785 евра90 евра100 евра70 евра
01.06-08.067120 евра130 евра140 евра90 евра
08.06-15.067140 евра150 евра160 евра110 евра
15.06-22.067160 евра170 евра180 евра125 евра
22.06-29.067185 евра195 евра200  евра145 евра
29.06-06.077*355 евра375 евра395 евра540 евра
06.07-13.077*385 евра405 евра425 евра585 евра
13.07-20.077*405 евра425 евра445 евра605 евра
20.07-27.077*405 евра425 евра445 евра605 евра
27.07-03.087*405 евра425 евра445 евра605 евра
03.08-10.087*405 евра425 евра445 евра605 евра
10.08-17.087*405 евра425 евра445 евра605 евра
17.08-24.087*385 евра405 евра425 евра585 евра
24.08-31.087185 евра 195 евра 205 евра150 евра
31.08-07.097145 евра155 евра165 евра110 евра
07.09-14.097105 евра 115 евра 125 евра80 евра
14.09-21.09780 евра 85 евра 90 евра65 евра
21.09-28.09760 евра65 евра70 евра50 евра
 • Напомена
 
 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална - БЕСПЛАТНО сместување;
 •   Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 •   Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 •  Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица;
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 •  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 •   Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 •  Превозот ги остава патниците пред вилата доколку е можно да влезе автобус или минибус;
 •   Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 •  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 •  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 •   Доплата за клима - 5€ од ден (на лице место);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

***Напомена: Патничкото осигурување е задолжително.