Вила Камелија располага со 1/2 и 1/3  студиасо опременaкујнакупатилобалкон,ТВ и WIFI.На покривот има голема заедничка тераса со поглед кон морето каде можете да го поминете вашето слободно време за играње карти или да испиете некое кафе. Се наоѓа на 200м од градската песочна плажа и во непосредна близина на шетачката зона, каде ќе најдете безброј ресторани, кафулиња,

ПериодНоќевања1/2
 
1/3
09.07-16.077239 евра259 евра
16.07-23.077259 евра279 евра
23.07-30.077269 евра289 евра
30.07-06.087269  евра289 евра
06.08-13.087269 евра289 евра
13.08-20.087259 евра279 евра
20.08-27.087229 евра249 евра
27.08-03.097 199 евра продадено229 евра продадено
03.09-10.097189 евра продадено209 евра продадено
10.09-17.097179 евра 199 евра 
17.09-24.097149 евра169 евра
Напомена: 
 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз
 •  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00часот
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Употреба на клима 2евра од ден по студио (се плаќа во самиот објект)
 •  Вилата поседува WIFI
 • Препорачуваме патничко осигурување 
 • Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.
Ве информираме за новите настани околу Ковид-19 користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет
 
ПРЕВОЗ:
 • ​Цена на повратен билет – 45 евра;
 • Деца до 2 години бесплатно (без седиште);
 • Деца од 3-12 год. - 35 евра
 
Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата
Патувањето за Валона се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош важечки до 3 месеци по враќањето од патувањето.
 
Време на поаѓање за Валона:
 • 01:00h Штип (Нова пошта)
 • 01:30h Куманово (Окта автопат, рафинерија)
 • 02:00h Скопје (Хотел Вип)
 • 02:45h Тетово (Влез на Макпетрол)
 • 03:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
 • 04:45h Охрид (Влез аеродром)
 • 05.00h Струга (кружниот тек излез)

ОПШТИ УСЛОВИ:
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со  картичка, трансакциска сметка 
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • За хигиената на собите се грижат гостите
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • Се патува преку граничниот премин Ќафасан
 • Не е потребен PCR тест за влез во Албанија
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. МТС ТРАВЕЛ СЕРВИС.

Имате потреба од нашите услуги?

Следете нѐ на