Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на развлекување на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен интернет. 

 
 
ПериодНоќевања1/2
студио
  1/3
студио
1/3+1
студио
18.05-25.05750 евра50 евра50 евра
25.05-01.06780 евра90 евра100 евра
01.06-08.067110 евра125 евра140 евра
08.06-15.067130 евра145 евра160 евра
15.06-22.067150 евра165 евра180 евра
22.06-29.067170 евра185 евра195 евра
29.06-06.077*330 евра360 евра380 евра
06.07-13.077*360 евра390 евра420 евра
13.07-20.077*390 евра420 евра450 евра
20.07-27.077*390 евра420 евра450 евра
27.07-03.087*390 евра420  евра450 евра
03.08-10.087*390 евра420 евра450 евра
10.08-17.087*390 евра420 евра450 евра
17.08-24.087360 евра390 евра420 евра
24.08-31.087170 евра185 евра 195 евра
31.08-07.097140 евра155 евра165 евра
07.09-14.097110 евра125 евра 140 евра
14.09-21.09785 евра100 евра 115 евра
21.09-28.09765 евра75 евра85 евра
 • Напомена
 
 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална - БЕСПЛАТНО сместување;
 •   Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 •   Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 •  Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица;
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 •  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 •   Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 •  Превозот ги остава патниците пред вилата доколку е можно да влезе автобус или минибус;
 •   Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 •  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 •  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 •   Доплата за клима - 5€ од ден (на лице место);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

***Напомена: Патничкото осигурување е задолжително.