Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа над супермаркетот Масутис. Комплексот располага со убаво уреден двор со скара и туш. Сместувањето е во апартмани сместени на приземје 1 и 2 кат. Секој апартман има балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, и клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi. Истата е од Б категорија.

Опис на апартманите:
1/4 апартман на приземје со балкон, две соби, спална со два кревети и соба-кујна со два кревети.
1/3+1 апартман на 1 и 2 кат со балкон, со две соби-спална со три кревети и соба-кујна со софа. 


 

 

 

 

Вонсезонски цени

ПериодНоќевањастудио/апартман
19.05-26.05775 евра
26.05.-02.06785 евра
02.06-09.067115 евра
09.06-16.067135 евра
16.06- 23.06
 
7155 евра
23.06-30.067175 евра

Сезонски цени

ПериодНоќевања1/3+1 и 1/4  апартман
30.06-07.077440 евра
07.07-14.077490 евра
14.07-21.077520 евра
21.07-28.077550 евра
28.07-04.087550 евра
04.08-11.087550 евра
11.08-18.087550 евра
18.08-25.087530 евра
25.08-01.097490 евра

Вонсезонски цени

Период:Ноќевање:Студио/Апартман
01.09--08.097165 евра
08.09-15.097145 евра
15.09-22.097115 евра
22.09-28.09785 евра
 • Напомена
 • Табелите со вонсезонски цени се дадени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра.
 • Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35 евра.
 • Табелите со сезонски цени се дадени за наем на апартман за 7 ноќевања, согласно бројот на кревети.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број ( во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Поаѓањето е на денот објавен во табелата.
 • Состанок на групата во 03;30, a поаѓање во 04:00 часот од паркингот кај Дрво Декор.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противредност 1 евро =62 денари
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена 
 • Попустите не може да се комбинираат помегју себе.
 • Важечка резервација се смета само со авансна уплата од 305 од вкупниот изноз на аранжманот. Целосна доплата на истиот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14;00 часот , а напуштање е до 09:00 по локално време
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот од агенцијата или сопственикот на ојектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио или апартман.
 
***Напомена: Патничкото осигурување е задолжително.