Вила Сула е убава, стандардно опремена вила и се наоѓа на 50 метри од море. Секоја соба има кујна стандардно опремена со кујни инвентар додека во апартманот и дуплексот има големи фрижидери и голем шпорет со фурна. Секоја соба има стандардно купатило и вц,. Секоја соба има клима уред и тв. Вилата има бежичен интернет, тераси и голем двор со скара. 

 

ОПИС НА Сoбите
1/2+1/2+2- 4 лица +2

Апартманот располага со една спална кујна и купатило со WC. Во спалната соба има еден дупол кревет и плакар за алишта. Во кујната има два поединечни кревети na спуштање на кој можат да спијат двајца возрасни и две деца, тука има и маса со столици, Тв и клима уред. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, голем електричен шпорет со рерна и голем фрижидер. Од кујната се излегува на тераса на која има маса со столици и поглед кон море.

 

1/2 студио -2 лица
Студиото располага со еден дупол кревет, плакар за алишта, кујна, тв и клима уред, wc. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.
 

 

 

 
ПериодНоќевањаСтудио 1/2
бр.3,4,5,6
макс. 2лица
Апартман 1/2+1/2+2
 
бр. 1,2, 
макс.6 лица
17.05-24.057*39 евра59 евра
24.05-31.057*49 евра99 евра
31.05-07.067*79 евра109 евра
07.06-14.067*89 евра139 евра
14.06-21.067*109 евра159 евра
21.06-28.067249 евра329 евра
28.06-05.077259 евра359 евра
05.07-12.077269 евра379 евра
12.07-19.077289  евра439 евра
19.07-26.077289 евра439 евра
26.07-02.087289 евра439 евра
02.08-09.087289 евра439 евра
09.08-16.087289 евра439 евра
16.08-23.087269 евра419 евра
23.08-30.087249 евра 379 евра 
30.08-06.097*109 евра179 евра
06.09-13.097*99 евра 109 евра 
13.09-20.097*59 евра 89 евра 
20.09-27.097*49 евра59 евра
Напомена: 
 • Цените означени со звездичка во табелата се пакет аранжмани и се дадени по лице за 7 ноќи со вклучен превоз.
 • Останатите цени за дадените смени се однесуваат за наем на апартмани за 7 ноќи.
 • За пакет аранжман во апартман потребни се минимум 2 лица. 
 • Трето, четврто, петто, шесто  лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат
 • За патување со сопствен превоз се одзема 10 евра. 
 • Превозот застанува до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане.
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противредност 1 евро = 62 денари.
 • За уплати на два аранжмани одобруваме 10% попуст на втора смена.
 • Попустите не важат за смените означени со звездичка
 • За важечка резервација се смета само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот
 • Целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање
 • Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања, средствата не се враќаат
 • Во случај на направена поголема штета во студијата, апартманите или дуплексите сопстевникот на вилата може да наплати на лице место за наплатената штета. 
 • Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернетот.
 • Туристичката такса се плаќа во агенција 0,5 од ноќ од соба.
Доплати за превоз:
 • 35 € за возрасни – повратна карта;
 • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

***Напомена: Патничкото осигурување е задолжително.