Вила Тасула се наоѓа на една од најдобрите локации во Полихроно и е одалечена на 50 метри од плажа. Од центарот на градот е одалечена околу 200 метри. Вилата располага со 3 апартмани, во секој од апартманите има 2 соби, едната спална соба со брачен кревет и во другата соба софа со кревет на извлекување кој што е во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата. Собите се наоѓаат на приземје. Гостите кои престојуваат се одговорни за хигиената во собите за време на престојот додека менување на постелнината е еднаш неделно на пристигнувањето. Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку што има кревети, тоалет, голема тераса за сите апартмани, Wi fi и Tv.

 
 
ПериодНоќевањаАпп 1/2+2
макс 4 лица
19.05-26.05779 евра
26.05-02.06789 евра
02.06-09.067119 евра
09.06-16.067165 евра
16.06-23.067189 евра
23.06-30.067199 евра
30.06-07.077*389 евра
07.07-14.077*419 евра
14.07-21.077*439 евра
21.07-28.077*439евра
28.07-04.087*439 евра
04.08-11.087*439 евра
11.08-18.087*419 евра
18.08-25.087*389 евра
25.08-01.097189 евра
01.09-08.097149 евра
08.09-15.097109 евра
15.09-22.09789 евра
22.09-29.09779 евра
 • Напомена
 
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противредност 1евро=62 денари.
 • Цените кои не  се означени со * се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз, 3-то и 4-то лице Бесплатно се сместуваат само плаќаат превоз.
 • За користење на сопствен превоз се намалува 10 евра, освен во Промо термините. 
 • Цените означени со * за 7 нпќи/8 дена, се дадени за наем на апртман без вклучен превоз.
 • Доплата за туристичка такса 0,5 евра по соба на ден ( се плаќа во објектот)
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30 %, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа.
 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни.
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена , истите се напуштаат во 10:00 а се добиваат околу 14:00 часот ( локално време )
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот.
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% на вториот термин 
 • Доплата за превоз: 35  евра за возрасни , 25 евра за деца до 12 год, деца до 2 год-бесплатно ( без седиште)

 
***Напомена: Патничкото осигурување е задолжително.