Гратчето Афитос е едно од најубавите на Халкидики, автентично со својата архитектура, камени куќи, тесни улички, прекрасни традиционални ресторани, продавници... Вила „Vrachos“ е лоцирана на најдобра локација во Афитос, со прекрасен поглед на заливот „Toroneos”. Во склоп на вилата има реновирани студиа ( 1 брачен кревети 1 единечен) и нереновирани апартмани (2 соби,1 брачен кревет и 1 единечен), сопствена тераса, мини кујна, приватен толает, ТВ, клима
Сите сместувачки студиа/апартмани се со поглед на море, на 5 минути пешачење до плажа.


 
ПериодНоќевања1/2 студио
реновирано
1/3 студио реновирано1/3 студио нереновиранокоментар
18.05-25.05780 евра 90 евра80 еврапромо
25.05.-01.06790 евра100 евра90 еврапромо
01.06-08.067*100 евра110 евра100 еврапромо
08.06-15.067*130 евра140 евра130 еврапромо
15.06-22.067*150 евра175 евра165 еврапромо
22.06-29.067320 евра350 евра340 евра/
29.06-06.077350 евра390 евра380 евра/
06.07-13.077370 евра420 евра410 евра/
13.07-20.077390 евра440 евра430 евра/
20.07-27.077390 евра440 евра430 евра/
27.07-03.087390 евра440 евра430 евра/
03.08-10.087390 евра440 евра430 евра/
10.08-17.087390 евра440 евра430 евра/
17.08-24.087370 евра420 евра410 евра/
24.08-31.087230 евра240 евра230 евра/
31.08-07.097*145 евра155 евра150 еврапромо
07.09-14.097*
140 евра
145 евра140 еврапромо
14.09-21.097*110 евра120 евра110 еврапромо
21.09-28.097*90 евра 100 евра 100 еврапромо
Напомена:
 • Цените во табелата  се однесуваатна наем на соба за 7 ноќевања.
 • На промо цените или цени за рана резервација не следува попуст.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
 •  За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на Т.А. Мтс травел сервис и СКТМ 
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни
 • Поаѓање во 04:00 од Дрво Декор
 • Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена  10€ 
  Деца до 1,99 години - Бесплатно.
 
Во цената е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет
                    Во цената не е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба