Вила ,,LITCA-2'' е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ''Corfu'', околу 50 метри. од плажа.. Располага со четири-креветни апартмани и три-креветни студија со комплетно опремени кујни и тераси.

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

Цени за термини за наем на апартмани/студија

Термини

 

Студио 1/3

Апартман 1/4

21.05.2022-28.05.2022

7

70

90

28.05.2022-04.06.2022

7

110

160

04.06.2022-11.06.2022

7

150

240

11.06.2022-18.06.2022

7

190

280

18.06.2022-25.06.2022

7

230

330

25.06.2022-02.07.2022

7

290

360

02.07.2022-09.07.2022

7

320

430

09.07.2022-16.07.2022

7

380

470

16.07.2022-23.07.2022

7

410

470

23.07.2022-30.07.2022

7

410

470

30.07.2022-06.08.2022

7

410

470

06.08.2022-13.08.2022

7

410

470

13.08.2022-20.08.2022

7

410

470

020.08.2022-27.08.2022

7

380

420

27.08.2022-03.09.2022

7

310

330

03.09.2022-10.09.2022

7

250

270

10.09.2022-17.09.2022

7

180

220

17.09.2022-24.09.2022

7

100

150

 

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Услови под кои важи аранжманот:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

 Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)

  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • Т.А. не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а.  и на самата агенција.