Вила СТЕЛА е лоцирана во близина на игралиштето на Неа Флогита 50 метри од плажа, со поглед на мореАпартманот е 6-креветен на први спрат.

Термини

1/6 Апартман

1/5 дуплекс

Бр. ноќевања

24.05.2024

190 промо

190 промо

8

01.06.2024

300

300

7

08.06.2024

360

360

7

15.06.2024

420

420

7

22.06.2024

480

480

7

29.06.2024

520

520

7

06.07.2024

610

610

7

13.07.2024

660

660

7

20.07.2024

660

660

7

27.07.2024

690

690

7

03.08.2024

690

690

7

10.08.2024

660

660

7

17.08.2024

660

660

7

24.08.2024

580

580

7

31.08.2024

500

500

7

07.09.2024

450

450

7

14.09.2024

360

360

7

21.09.2024

250

250

7

* Користењето на клима уред, интернет е вклучено во цената 
* За уплата на два последователни термини одобровуваме 7 % попуст на вториот термин, попустите не се комбинираат
* Доплата на туристичка такса 1,5 евра на студио и апп од ноќ се плаќа во агенција


Услови под кои важи аранжманот


Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
  • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
  • За деца до 12 години 2,170мкд. (35 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.