Хотел Луми се наоѓа во населба Голем на 6км од Драч. Хотелот е на 50 метри од плажа во мирна населба наменета за мирен и релаксирачки одмор. Располага со 1/2, 1/3, 1/4 и 2/2 апартмани. Секоја соба е опремена со Тв, тоалет, фрижидер и Wi-Fi. Исхраната е во ресторан на база на самопослужување. 


 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА 7 ПП (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА) СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

ЦЕНИ ЗА ЈУНИ / СЕПТЕМВРИ

Цена: 215e (13330,00 ден) по лице во 1/2 соби
Цена: 195e (12090,00 ден) по лице во  1/3 соба и во 1/4 апп


ЦЕНИ ЗА ЈУЛИ / АВГУСТ

Цена: 235е (14570,00 ден) по лице во 1/2  соба
Цена: 215е (13330,00 ден) по лице во 1/3 соба и 1/4 апп


ТЕРМИНИ:
ЈУНИ: 30.05-06.06 /   06.06-13.06 /13.06-20.06 / 20.06-27.06
ЈУЛИ: 27.06-04.07 / 04.07-11.07 / 11.07-18.07 / 18.07-25.07 / 25.07-01.08
АВГУСТ: 01.08-08.08  /08.08-15.08 /15.08-222.08 /22.08-29.08
СЕПТЕМВРИ: 29.08-05.09 /05.09-12.09 /12.09-19.09 
Деца до 3 год - гратис
Едно дете од 3 - 12 год плаќа 70% од цената
Две деца  од 3 - 12 год плаќаат по 50% од цената

Во цената е вклучено:

-7 ПП (појадок и вечера) со самопослужување
-автобуски превоз до наведената релација
-туристичка такса
-водство на пат

-За сопствен превоз цената се намалува за 15 евра

Во цената не е вклучено:

Патничко осигурување (не е задолжително)
Станична услуга - Скопје -  50 денари

 
НАПОМЕНА:
*За уплата на два последователни термини (еден по друг) одобруваме 10% попуст на двата термина
*Користењето на собите започнува првиот ден од 14.00 часот, a се напуштаат  последниот ден во 10 часот
*Се патува според протокол за патување преку Ќасафан (Струга).  Не е потребен ПЦР  тест. Може да се патува со лична карта или пасош.

*За хигиената во собата за време на престојот се грижи самиот клиент.
*По завршување на вашето летување собата треба да се остави како што била при влегувањето. Во случај на настаната штета клиентот истата ја надоместува кај сопственикот.
*Јачината на сигналот на интернетот зависи исклучиво од давателот на услугата.
*Фотографиите од сместувањето се д повеќе соби, а не се селектирани од една соба.


Поаѓање од: 
Куманово, Скопје, тетово, Гостивар, Кичево, Охрид и Струга. 


 
ОПШТИ УСЛОВИ:
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со  картичка, трансакциска сметка 
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • За хигиената на собите се грижат гостите
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. МТС ТРАВЕЛ СЕРВИС.

Имате потреба од нашите услуги?

Следете нѐ на