Хотел Каталеа се наоѓа во Калаја на 200 метри од плажа на Јонско море на само 6 км од Валона. Располага со 1/2,1/3 и1/4 соби кои се опремени со фрижидер, клима, тераса. тв. Хотелот поседува базен, паркинг а сите соби се со поглед на море.

 

ПериодНоќевања 
05.06-12.067105 евра
12.06-19.067105 евра
19.06-26.067115 евра
26.06-03.077115 евра
03.07-10.077135 евра
10.07-17.077135 евра
17.07-24.077150 евра
24.07-31.077150 евра
31.07-07.087165  евра
07.08-14.087165 евра
14.08-21.087165 евра
21.08-28.087165 евра
28.08-04.097150 евра
04.09-11.097115 евра
11.09-18.097115 евра 
Напомена: 
 • Цените се дадени за лице 7 ноќевања со вклучен превоз.
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на двата  термина
 • За деца до 2 години гратис
 • Деца од 3-12 години плаќаат 50%
 • Поаѓање од Скопје во 05:00 часот, Тетово 05:40, Гостивар 06:15, Кичево 07:15
 •  
 
 

ОПШТИ УСЛОВИ:
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со  картичка, трансакциска сметка 
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • За хигиената на собите се грижат гостите
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. МТС ТРАВЕЛ СЕРВИС.

Имате потреба од нашите услуги?

Следете нѐ на