Комплекс Колосеу се наоѓа во Голем Драч на 100 метри од плажа. Располага со 1/2, 1/3, 1/4 и 2+2 апп.Студијата се опремени со клима, фрижидер.Климата е вклучена во цената.Исхраната е на база на самопослужување доручек и вечера, а ресторанот се наоѓа во близина на хотелот.

 

ПериодНоќевања1/2 соба1/3 соба1/4 апп
21.06-28.067150 евра135 евра135 евра (задолжителна уплата 4 лица)
28.06-05.077150 евра135 евра 165 евра (задолжителна уплата 4 лица)
05.07-12.077180 евра170 евра150 евра (задолжителна уплата 4 лица)
12.07-19.077180 евра170 евра150 евра (задолжителна уплата 4 лица)
19.07-26.077180 евра170 евра150 евра (задолжителна уплата 4 лица)
26.07-02.087180 евра170 евра150 евра (задолжителна уплата 4 лица)
02.08-09.087180 евра170 евра150 евра
(задолжителна уплата 4 лица)
09.08-16.087180 евра170 евра150 евра (задолжителна уплата 4 лица)
16.08-23.087180 евра170 евра150 евра (задолжителна уплата 4 лица)
23.08-30.087180 евра170 евра150 евра (задолжителна уплата 4 лица)
30.08-06.097180 евра170 евра 150 евра (задолжителна уплата 4 лица)
06.09-13.097150 евра135 евра135 евра (задолжителна уплата 4 лица)
13.09-20.097150 евра 135 евра135 евра (задолжителна уплата 4 лица)
Напомена: 
 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера и вклучен превоз.
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на двата  термина
 • За деца до 3 години гратис
 • Деца од 3-12 години плаќаат 70%
 • Две деца од 3-12 години плаќаат 50%
 • За сопствен превоз цената се намалува за 15 евра.
 • Користење на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат на последниот ден.
 • Во цената не е опфатена станична услуга Скопје 50 денари 
 
 

ОПШТИ УСЛОВИ:
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со  картичка, трансакциска сметка 
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • За хигиената на собите се грижат гостите
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. МТС ТРАВЕЛ СЕРВИС.

Имате потреба од нашите услуги?

Следете нѐ на