Вила Александра - Лименас

Вила Александра е лоцирана во Лименас во близина на шеталиштето со таверни и дуќани , на 300 м. оддалеченост до најблиската плажа и околу 700 м. од градската плажа. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi - Fi и сопствена тераса.
Координати 40º 46'38.38"N 24º 42' 26.27"E

Villa Aleksandra - Limenas

                         
термин Број на ноќи 1/2  студио (еко) 1/2 студио стандард 1/3 студио стандард                          
  мин.
 2 лица
мин. 2 лица мин. 3 лица                          
27.05.2022 7*
вклучен превоз
              59 €          69 €          59 €                          
03.06.2022 7*
вклучен превоз
              79 €          99 €          79 €                          
10.06.2022 7*
вклучен превоз
              89 €        109 €          89 €                          
17.06.2022 7*
вклучен превоз
            109 €            129 €        109 €                          
24.06.2022 7*
вклучен превоз
            129 €            149 €        119 €                          
01.07.2022 7             129 €            149 €        119 €                          
08.07.2022 7             139 €            169 €        129 €                          
15.07.2022 7             149 €            179 €        139 €                          
22.07.2022 7             169 €            199 €        159 €                          
29.07.2022 7             169 €            199 €        159 €                          
05.08.2022 7             169 €            199 €        159 €                          
12.08.2022 7             159 €            179 €        129 €                          
19.08.2022 7             139 €            169 €        129 €                          
26.08.2022 7*
вклучен превоз
            129 €            159 €        119 €                          
02.09.2022 7*
вклучен превоз
            109 €            129 €        109 €                          
09.09.2022 7*
вклучен превоз
              99 €            119 €          99 €                          
16.09.2022 7*
вклучен превоз
              89 €            109 €          89 €                          
23.09.2022 7*
вклучен превоз
              69 €          79 €          69 €  
*цените се дадени по лице за 7 ноќевања
Дополнителни информации
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба - бесплатно без помошен кревет
*Дете 6-10г со 2 возрасни лица во соба - 10% попуст 
* клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа на лице место
* изнајмување на сеф - 3 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа на лице место
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
* задолжителна доплата за "handling fee" на локалната агенција (се плаќа во агенција) - 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години
* во собите има опремена мини кујна
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје - Тасос - Скопје - 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со "Early booking" попусти)
* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз