Неи Пори идеално место за мирен и опуштен одмор. Местото го карактеризира долга, широка, песочна, плитка, плажа, паркови со зеленило, голем број ресторани, барови и широки улици. Шеталишетото покрај плажа изобилува со продавници, таверни, слаткарници, златара и продавници за кожа и крзно.  Дополнителни соджини за забава и рекреација, се Луна паркот, Картинг патеката, спортскиот центар, уредени детски игралишта и водени спортови. Во близина се наоѓаат туристичките места Платамона и Лептокарија. Медитеранската вегетација, фасцинантен поглед кон планината Олимп, чиј врв е покриен со густи облаци, чистото море го прават Неи Пори како од бајка. На 10 км од местото се наоѓа делтата на реката Пиниос.

Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7соби од ко ( 5- студија1/3, 1 -студија 1/4,апартман 1/3+1/3.Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Wi-fi - бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден

Ова е пример текст. Заменете го со ваша содржина. Само кликнете врз ова поле и додадете свој текст.
 


 

термин

ноќи

1/3

студ бр

301.302

1/3

студ.бр

101;102;201

1/4

студ.бр

202

1/3+1/3

апартман

303

22.05.2022

7

70

80

90

100

29.05.2022

7

115

130

160

180

05.06.2022

7

160

180

199

250

12.06.2022

7

230

250

275

330

19.06.2022

7

250

280

300

379

26.06.2022

7

260

310

359

429

03.07.2022

7

280

315

369

469

10.07.2022

7

330

360

379

469

17.07.2022

7

330

360

379

469

24.07.2022

7

330

360

379

469

31.07.2022

7

330

360

379

469

07.08.2022

7

330

360

379

469

14.08.2022

7

330

360

379

469

21.08.2022

7

320

350

350

399

28.08.2022

7

270

300

309

340

04.09.2022

7

250

290

289

310

11.09.2022

7

180

200

209

230

18.09.2022

7

100

120

150

170

25.09.2022

7

70

80

80

100


Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин

 • Доплата на туристичка такса -0,5 на студио од ноќ (се плаќа во објектот )

 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)

 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)

  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • Т.А.  не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. и на самата агенција.