Вила Пенелопе - Скала Потамиа

Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.Вилата нема базен и интернет. Вилата поседува двоикреветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена кујна, ТВ и клима ( со доплата).
 

Villa Penelope - Skala Potamia

                       
термин Број на ноќи 1/2 студио стандард                        
  мин. 2 лица                        
27.05.2022 7*
вклучен превоз
         79 €                        
03.06.2022 7*
вклучен превоз
            109 €                        
10.06.2022 7*
вклучен превоз
            129 €                        
17.06.2022 7*
вклучен превоз
            149 €                        
24.06.2022 7*
вклучен превоз
            169 €                        
01.07.2022 7
  
            179 €                        
08.07.2022 7
  
            199 €                        
15.07.2022 7
  
            229 €                        
22.07.2022 7
  
            229 €                        
29.07.2022 7
  
            229 €                        
05.08.2022 7
  
            229 €                        
12.08.2022 7
  
            229 €                        
19.08.2022 7
  
            189 €                        
26.08.2022 7*
вклучен превоз
            169 €                        
02.09.2022 7*
вклучен превоз
            149 €                        
09.09.2022 7*
вклучен превоз
            129 €                        
16.09.2022 7*
вклучен превоз
            109 €                        
23.09.2022 7*
вклучен превоз
              79 €          
*цените се дадени по лице за 7 ноќевања                        
Дополнителни информации                        
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба - бесплатно без помошен кревет            
*Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во соба - 30% попуст  (на дополнителен кревет)            
* клима - 5 евра по соба на ден (опционално)            
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден                  
* задолжителна доплата за "handling fee" на локалната агенција (се плаќа во агенција) - 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години        
* во собите има опремена мини кујна                        
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје - Тасос - Скопје - 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))    
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)  
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со "Early booking" попусти)          
* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз