Вила Алвин е лоцирана во Саранда, на само неколку чекори од главната градската плажа тука и на 20 мин пешачење до градското шеталиште. Во вилата има бесплатен интернет и сопствен бесплатен паркинг.
Вилата располага со апартмани опремени со: целосно средена кујна, ТВ, посебно купатило и балкон со поглед на море, планина или пак со поглед кон градот.
Во вилата се дозволени миленичиња.

 

ПериодНоќевања1/2
 
1/3
04.06-11.067139 евра149 евра
11.06-18.067149 евра159 евра
18.06-25.067169 евра179 евра
25.06-02.077199 евра209 евра
02.07-09.077239 евра249 евра
09.07-16.077279 евра289 евра
16.07-23.077279 евра289 евра
23.07-30.077279 евра289 евра
30.07-06.087279  евра289 евра
06.08-13.087279 евра289 евра
13.08-20.087279 евра289 евра
20.08-27.087269 евра279 евра
27.08-03.097259 евра269 евра
03.09-10.097199 евра209 евра
10.09-17.097189 евра 199 евра 
17.09-24.097169 евра179 евра
24.09-01.107159 евра 169 евра 
Напомена: 
 • Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
 • Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
 •  Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман
 

ГРАД

ЦЕНА
СКОПЈЕ ( ДРВОДЕКОР ) 50 ЕВРА
БИТОЛА ( ТРАНСФЕР ДО ПОДМОЉЕ) 50 ЕВРА
КАВАДАРЦИ- ЦРНА РЕКА (ТРАНСФЕР ДО СКОПЈЕ) 55 ЕВРА
ВЕЛЕС ( ТРАНСФЕР ДО СКОПЈЕ ) 55 ЕВРА
КУМАНОВО ( ТРАНСФЕР ДО СКОПЈЕ ) 55 ЕВРА
ТЕТОВО ( ПОПАТНО ) 50 ЕВРА
ГОСТИВАР (ПОПАТНО) 50 ЕВРА
КИЧЕВО (ПОПАТНО) 45 ЕВРА
ОХРИД ( ПОАЃАЊЕ ОД ПОДМОЉЕ) 40 ЕВРА
СТРУГА (ПОПАТНО) 40 ЕВРА
 
ДОПЛАТИ ЗА ДЕЦА
 • За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен. 
 • За билет во еден правец се одбива 10 евра.
 • Поаѓање од Македонија секој четврток, враќање од Албанија секој петок
 • Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

ОПШТИ УСЛОВИ:
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со  картичка, трансакциска сметка 
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • За хигиената на собите се грижат гостите
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • Се патува преку граничниот премин Ќафасан
 • Не е потребен PCR тест за влез во Албанија
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. МТС ТРАВЕЛ СЕРВИС.

Имате потреба од нашите услуги?

Следете нѐ на