Неа Потидеа е првотот летувалиште на првиот крак. Ова место има најширока плажа и чисто море обележано со сино знаме за чистотата на водата. Идеално место за одмор, пливање, детски занимливости и рекреативно забавни содржини. Свежата највкусна и разнолична морска храна се идеален избор за ручек или вечера не само за туристите туку и за локалните жители. Голем број на таверни и ресторани се лоцрани на шеталиштето.
Вила Костас е сместена на сама плажа во првиот ред. 
ОПИС НА СТУДИЈА И ДУПЛЕКС
I кат
ДУПЛЕКС БР.1  (1/2+1/2)  4 ЛИЦА
Дуплексот располага со две спални соби, кујна и купатило со WC. Во  едната спалната соба има два поединечни кревети,клима уред и излегува на тераса. Во другата спална соба има два поединечни кревети, клима уред и излегува на тераса. Пред кујната има плакари за алишта. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Дуплексот е опремен со стандардно купатило и вц.
СТУДИО БР.2  (1/3)  3 ЛИЦА – ПОГЛЕД НА МОРЕ
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, плакар за алишта, клима уред, тв. Во склоп на истата соба е и кујната , која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Студиото е опремено со стандардно купатило и вц. Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и 3 столици со директен поглед на море.
СТУДИО БР.3 (1/3)+1 3ЛИЦА+1 – ПОГЛЕД МОРЕ
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, има можност и за дополнителен кревет на расклопување, плакар за алишта, клима уред, тв. Во склоп на истата соба е и кујната, која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Студиото е опремено со стандардно купатило и вц. Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и 4 столици со директен поглед на море.
Високо приземје
СТУДИО БР.8 (1/3) 3 ЛИЦА
Студиото располага со три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред, тв. Во склоп на истата соба е и кујната, која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Студиото е опремено со стандардно купатило и вц. Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и 3 столици и поглед во градина.
 
 
ПериодНоќевањаСтудио 1/3 
бр.8
макс. 3 лица
Студио 1/3+1
поглед море
бр.2,3
макс 3+1 лица
Дуплекс (1/2+1/2)
бр.1
макс 4 лица

 
17.05-24.057*49 евра59 евра69 евра
24.05-31.057*59 евра69 евра99 евра
31.05-07.067*89 евра99 евра129 евра
07.06-14.067*119 евра129 евра149 евра
14.06-21.067*139 евра149 евра169 евра
21.06-28.077269 евра279 евра359 евра
28.06-05.077299 евра339 евра399 евра
05.07-12.077329 евра349 евра409 евра
12.07-19.077349 евра369 евра419 евра
19.07-26.077349 евра369 евра419 евра
26.07-02.087349 евра 369 евра 419 евра
02.08-09.087349 евра369 евра419 евра
09.08-16.087349 евра 369 евра 419 евра
16.08-23.087339 евра 349 евра 399 евра
23.08-30.087299 евра309 евра379 евра
30.08-06.097*119 евра129 евра169 евра
06.09-13.097*89 евра
99 евра 
129 евра
13.09-20.097*69 евра79 евра99 евра
20.09-27.097*59 евра69 евра79 евра
Напомена:
 • Цените за термините означени со * во табелата означуваат пакет аранжмани и се дадени по лице со вклучен автобуски превоз. Останатите цени односно без * се однесуваат за наем на студио, апартман или дуплекс за 7 ноќи.
 • За пакет аранжманот во студио или дуплекс потребни се минимум 2 лица, трето четврто лице се сместуваат бесплатно плаќаат само превоз.
 • За патување со сопствен прево се одбива по 10 евра 
 • Цените во табелата  се однесуваатна наем на соба за 7 ноќевања.
 • Користењето на клима уредот е бесплатно.
 • Превозот застанува до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане. 
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противредност 1 евро 62 денари.
 • За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • Попустите не важат за смените означени со *
 • За важечка резервација се смета само со уплата на 30 % од целоснта вредност на аранжманот
 • Целосна доплата се врши 15 дена пред поаѓање.
 • Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
 • Туристичката такса се плаѓа во агенција 0,5 евра од ноќ од соба, за дуплексите 1 евро од ноќ од соба

Доплати за превоз:
 • 35 € за возрасни – повратна карта;
 • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

***Напомена: Патничкото осигурување е задолжително.