Вилата Михалис е комплетно реновирана е лоцирана на само 50 метри од прекрасната песочна плажа во Неа Флогита. Вилата располага со апартмани и дуплекси. Дуплексите се лоцирани на приземје и имаат сопствено дворче,  додека апартманите се на први и втори кат и имаат тераси. Секоја соба е опремена со кујна, купатило со вц, клима уред и тв.
ДАТУМНОЌЕВАЊА1/3 апартман бр соба. 3,4,5,6,7,8,9,10 (макс 3 лица)
 
дуплек 1/3+1/3 бр.соба 1,2Е (макс 6 лица)
17.05. - 24.05.7*49 eвра69 евра
24.05. - 31.05.7*69 евра99 евра
31.05. - 07.06.7*89 евра129 евра
07.06. - 14.06.7*109 евра149 евра
14.06. - 21.06.7*129 евра169 евра
21.06. - 28.06.7269 евра389 евра
28.06. - 05.07.7289 евра449 евра
05.07. - 12.07.7319 евра479 евра
12.07. - 19.07.7359 евра499 евра
19.07. - 26.07.7359 евра499 евра
26.07. - 02.08.7359 евра499 евра
02.08. - 09.08.7359 евра499 евра
09.08. - 16.08.7359 евра499 евра
16.08. - 23.08.7339 евра489 евра
23.08 - 30.08.7299 евра429 евра
30.08. - 06.09.7*119 евра169 евра
06.09. - 13.09.7*99 евра139 евра
13.09. - 20.09.7*69 евра99 евра
Напомени:
 • Цените за термините означени со ѕвездичка во табелата се пакет аранжмани и се дадени по лице за 7 ноќи со вклучен автобуски превоз. Останатите цени за дадените смени се однесуваат за наем на апартман или дуплекс за 7 ноќи.
 • За пакет аранжманите во апартман или дуплекс потребни се минимум 2 лица, трето, четврто, петто или шесто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку го користат.
 • Доплати за превоз:
 • 35 евра за возрасен или 25 евра за дете од 02-12 години, 
 • За патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10 евра по лице.
 • Превозот застанува до најблиската локација од сместувачките капацитети каде е возможно да застане.
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противредност (1евро=62 денари)
 • За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • Кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст.
 • Попустите не важат за смените означени со звездичка.
 • За важечка резервација се смета само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот.
 • Целосна доплата на аранжманот е десет дена пред поаѓање.
 • Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања, средстават не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави ( поврат на средства) само доколку гостинот сам си најде замена за веќе резервираната соба.
 • Во случај на направена поголема штета во апартманите или дуплексите, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета.
 • Агенцијата нема одговорност за квалитето и брзината на интернет конекцијата.
 • Туристичка такса се наплаќа во агенција 0.5 евра од ноќ од соба, за дуплексите 1 евра од ноќ од соба.
 • Апартманите и дуплексите немаат пешкири и сапун.
 

 


 

Опис на собите:
 • (1/3)+(1/3)  6 лица

Дуплексот се наоѓа на приземје и е составен од три простории + кујна + купатило со вц + тераса. Во првата соба има три поединечни кревети, плакар за алишта и излегува на тераса. Втората соба има три поединечни кревети, плакар за алишта и излегува на тераса. Кујната е опремена со кујнски инвентар, фрижидер, мини шпорет со рерна. Дуплексот располага со клима уред и тв.

 • (1/3)  3 лица

  Апартманот се наоѓа на 1 кат и е составен од две простории + купатило со вц + тераса. Во првата просторија е кујната, комплетно опремена со кујнски инвентар, мини шпорет со рерна, фрижидер. Во втората соба е спалната во која има три поединечни кревети, плакар за алишта и излегува на тераса. Aпартманот располага со клима уред и тв.