Студија и апартмани  ''СТЕФИ'' се наоѓаат на 80м од прекрасната песочна плажа Бела Виста  на 100м од центар на градот. Студија 1/3,и 2/4апп и 2/6апп се опремени со кујна ,фрижидер ,ТВ ,тоалет ,клима ,тераса ,WI-FI.Климата е вклучена во цената.
 

ПериодНоќевања1/3 ( студио за 3 лица)
Студио бр. 1,2,5

 
2/4 (апартман за 4 лица)
Апп бр.3
2/6 (апартман за 6 лица) Апп бр.4
05.06-12.067105 евра140 евра160eвра
12.06-19.067175 евра245 евра265 евра
19.06-26.067175 евра245 евра
265 евра
26.06-03.077175 евра245 евра265 евра
03.07-10.077175 евра245 евра 265 евра
10.07-17.077175 евра245 евра265 евра
17.07-24.077245 евра315 евра335 евра
24.07-31.077245 евра315 евра335 евра
31.07-07.087245  евра315 евра335 евра
07.08-14.087245 евра315 евра 335евра
14.08-21.087245 евра315 евра335 евра
21.08-28.087245 евра315 евра335 евра
28.08-04.097245 евра315 евра335 евра
04.09-11.097175 евра245 евра265 евра
11.09-18.097175 евра 245 евра 265евра
18.09-25.097105 евра140 евра160 евра
25.09-02.10785 евра 95 евра 115 евра
Напомена: 
 • Цените се дадени за наем на соба/апартман за 7 ноќевања/8 дена (плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на двата  термина
 • Цена за превоз за возрасен 50 евра, за деца (2-11.99  год.) 40 евра
 • Поаѓање од Скопје еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот
 • Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 
 

ОПШТИ УСЛОВИ:
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со  картичка, трансакциска сметка 
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • За хигиената на собите се грижат гостите
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. МТС ТРАВЕЛ СЕРВИС.

Имате потреба од нашите услуги?

Следете нѐ на